KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning akvatint 9212002
nr 921 2002
Pablo Picasso
(1881-1973), Spanien
Etsning akvatint , Pablo Picasso (1881-1973), 'Trois Personnages' signerad 15/50. 27, 3x28, 5. Jfr. Bloch 1384
Pablo Picasso, spansk konstnär och poet född 1881, död 1973.
Utrop:
20.000 kr
Såld:
16.500 kr
måndag 27 oktober 2014
kl 18:22:13
15.000 kr
16.000 kr
16.000 kr
16.000 kr (Budbetjänt)
- Klassiska
27 okt
Klassiska
Läs mer om Klassiska
Pablo Picasso
Läs mer om Pablo Picasso